Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color
×

هشدار

کپی انجام نشد: /home/dodota4ta/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/development/js/admin.scripts.js به /home/dodota4ta/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/js/admin.scripts.js
کپی انجام نشد: /home/dodota4ta/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/development/js/admin.profile.js به /home/dodota4ta/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/js/admin.profile.js

 حسابداری سنتی تا امروز یادگرفته بود نگاه کند ببیند چه کارهایی می‌تواند برای مالیات عملکرد ، مالیات حقوق و مالیات تکلیفی انجام دهد . اما اخیرا تغییرات زیادی ، هم در اجرا و هم در قانون‌گذاری قوانین مالیاتی دیده می‌شود که اگر به این تغییرات توجه کافی نداشته باشیم شرکت ما را دچار چالش خواهدکرد و یکی از این چالش‌ها مالیات ماده 169 ق.م.م است .

بیائید باهم کمی تمرکز کنیم و ببینیم اصلا مالیات ماده 169 ق.م.م چیست ؟

   ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم یکی از موضوعات مهم و نامرعی امروز کسب و کارها است . قابل کسر به عنوان مالیات از هیچ منبعی نیست  و عدم رعایت آن صرفا شرکت را مشمول جریمه می نماید . تا امروز که ما این مطلب را در وبلاگمان می‌نویسیم برگه‌های مطالبه کمی از این بابت صادر شده و بسیاری از شرکت ها با همان نگاه سنتی صرفا به فکر مالیات عمکرد و حقوق و تکلیفی خود هستند و هیچ برنامه و کنترلی در جهت رعایت مفاد این ماده ندارد.

بررسی جدول زیر مساله را واضح‌تر می‌کند :

 

البته ماده 169 ملاحظات دیگری هم دارد .

یک سوال برای درک ارتباطات جدول فوق  : به نظر شما اگه فروشنده کالا  کد اقتصادی شرکت ما را بر روی فاکتور صحیح وارد نکند کدام گزینه اتفاق می‌افتد ؟

الف ) شرکت ما جریمه نمی شود     ج ) شرکت فروشنده جریمه می شود

ب) شرکت ما جریمه می شود         د)گزینه ب و ج

شاید شکل این سئوال شما را به یاد سئوال‌های بی‌خاصیت دوران دبیرستان بیاندازد ،  اما جواب درست به این سوال میتواند روی سرنوشت یک شرکت اثر بگذارد .

Comments are now closed for this entry